» مقالات » خبرهای مرتبط به آب و هوا » افزایش بارش ها در شمال کشور از فردا

خبرهای مرتبط به آب و هوا

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: علاوه بر افزایش بارش در شمال کشور،دمای هوا کاهش محسوسی می یابد.

افزایش بارش ها در شمال کشور از فردا

تعداد بازدید 1902

به گزارش پگاهان سپهر ایرانیان به نقل از میزان، مرتضی ضرابی با اشاره به آغاز بارندگی در نوار شمالی کشور از روز گذشته گفت: امروز از میزان این بارش ها در نوار شمالی کشور کاسته می شود.

وی با بیان اینکه روند کاهشی دمای هوا همچنان ادامه دارد، گفت: با ورود موج جدید سرما از صبح فردا انتظار داریم علاوه بر افزایش میزان بارش ها، دمای هوا نیز کاسته شود.

ضرابی افزود: کاهش دما به ویژه از دوشنبه به سه شنبه محسوس خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی به دانش آموزان توصیه کرد: دانش آموزان مخصوصا در نوار شمالی کشور صبح فردا و صبح سه شنبه لباس مناسب بپوشند.

وی گفت: تمرکز بارش ها از فردا در گیلان و مازندران خواهد بود هرچند در ارتفاعات شمال غرب، البرز مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و خراسان رضوی نیز بارندگی نیز پیش بینی می شود.

ضرابی افزود: دریای خزر در چند روز آینده متلاطم و مواج خواهد بود و با توجه به کاهش دما در ارتفاعات شمال و ارتفاعات البرز بارندگی به شکل برف دیده می شود.

این کارشناس هواشناسی برای دیگر نقاط کشور جوی آرام پیش بینی کرد و گفت: بیشینه هوای امروز تهران 25 درجه سانتی گراد خواهد بود که پیش بینی می شود در دو روز آینده از میزان نسبی دما در دامنه جنوبی البرز کاسته شود.


تاريخ تنظيم: یکشنبه 25 مهر ماه 1395

coway, 2014